• Endüstriler

Tekstil

Boyalar

Tekstil sektöründe dünyada önemli bir yeri olan Türkiye, moda konusunda da belirleyici olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu ritim, sektöre hizmet eden boya ve kimyasal üreticilerinin gelişmesi için önemli bir fırsattır. Sektörde yeni ürün gamları, müşteri işbirlikleri ve lojistik çözümleri ile emin adımlarla ilerleyen Setaş, alanında dünya çapında bilinen ve tercih edilen bir marka olmayı hedeflemektedir.

1966 yılında Tekstil sektörü için uluslararası boya firmalarına bayiliğini yaparak hayatına başlayan Setaş, 1987 yılında ilk dispers boya sentezini gerçekleştirmiştir. 1989 yılında kendi argesini ve üretim tesisini kurarak, bayiliklerini bırakmış, tekstil boya ve kimyasalları konusunda  yetkin, iç piyasada bir numaralı üretici konumuna gelmiştir.

Setaş, polyester, pamuk, akrilik ve poliamid elyafa değer katmak için dispers boya, reaktif boya, akrilik boya, asit boya, pigment ve kimyasal gruplarında sıvı, toz ve dispersiyon olarak değişik formlarda ürünler sunmaktadır. Farklı arge disiplinlerini bir araya getirmek için kurduğu Technology Center’ın yarattığı sinerji ile çok çeşitli üretim prosesleri kullanarak multifonksiyonel ürünler geliştirebilme yeteneğine sahiptir.

Yıllık yaklaşık 57.000 ton boya ve kimyasal üretim kapasitesine sahip olan Color Center üretim tesisi, Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği yerde bulunmanın verdiği stratejik önem ile bu kıtalara yapılan ihracatlarda müşterilerine düşük stok maliyeti ve hızlı, zamanında sevkiyat gibi büyük lojistik avantajlar sağlamaktadır.

Setaş sürekli gelişmeyi amaç edinmiş yönetim vizyonu ve yenilikçi, dinamik kadrosu ile her gününü aynı canlılıkla yaşayarak, 2010 yılında da denim kimyasalları, inkjet boyalar, sıvı reaktif boyalar gibi yeni ürün gamları geliştirmiştir.

Kendi gelişiminin yanında çevre ve insan sağlığına büyük önem veren Setaş, bu konulardaki ulusal ve uluslararası standartları takip edip uygulamaktadır. 2002 yılından beri ETAD (The Ecological and Toxicological Association of Dyes and Organic Pigments Manufacturers) adlı derneğin ilk ve tek Türk üyesi olarak ortak geleceğimizi koruma bilinci içinde olduğunu açıkça göstermektedir.